donderdag 12 juni
Workshop Optimaliseer je aanmaningsbrieven
Wist je dat je spectaculaire invorderingsresultaten kan bereiken door je aanmaningsbrieven optimaal te formuleren?
De FOD Financiën heeft een grootschalig experiment uitgevoerd met 9 aanmaningsbrieven waarin brieven werden vereenvoudigd en “nudges” werden toegevoegd. Hiermee werd een verhoging in de inningsgraad bereikt tot zelfs 21%.
Door goede aanmaningsbrieven te gebruiken win je trouwens tweemaal: het aantal betalingen verhoogt significant en bovendien betalen debiteuren sneller.
In deze workshop leert Anne Minsart, financieel directeur van de stad en OCMW Leuven, jou wat nudging precies is en hoe je dit kan toepassen op jouw aanmaningsbrieven. Ze geeft op basis van binnenlands en buitenlands onderzoek, én uit eigen ervaring, aan welke efficiëntiewinsten je mag verwachten.
Je zet de opgedane kennis bovendien onmiddellijk om in de praktijk: je brengt zelf een of enkele aanmaningsbrieven mee naar deze workshop en past ze aan op basis van wat je hebt geleerd. Je gaat naar huis met met de aangepaste aanmaningsbrieven die je onmiddellijk zelf kan gaan gebruiken.
Leer hoe jij de aanmaningsbrieven van jouw bestuur kan verbeteren en schrijf je nu in!
Doelgroep
Deze opleiding is bedoeld voor medewerkers van de financiële dienst en iedereen binnen lokale besturen die bezig is met het schrijven/versturen van aanmaningsbrieven.
Voorkennis
Om deze opleiding te volgen heb je geen voorkennis nodig.
Doelstelling
Je leert hoe je optimale aanmaningsbrieven moet formuleren en je past de geleerde techniek onmiddellijk toe op je eigen brieven, die je onmiddellijk in de praktijk kan gebruiken.
Werkvorm
Interactieve workshop met veel tips & tricks. Je gaat naar huis met concrete resultaten.
Trainer
Anne Minsart is financieel directeur van stad en OCMW Leuven. Financiën en het geven van opleidingen zijn een passie voor Anne. Ze bijt zich graag vast in complexe problemen en houdt ervan om haar inzichten te delen met collega’s van andere besturen. Anne is auteur van diverse publicaties en geeft talloze opleidingen rond financiën voor lokale besturen.
Ik schrijf me in: Workshop optimaliseer je aanmaningsbrieven – Vonk